Будьте внимательны, появился новый реквизит налоговой накладной

  Законом N 5083-VI внесено зміни до Податкового кодексу України. Зокрема, доповнено перелік обов’язкових реквізитів податкової накладної. Ним став: " номер та дата митної декларації, за якою було здійснено митне оформлення товару, ввезеного на митну територію України" (п. 201.1 ПКУ доповнено новим підпунктом "ї").

  Це податкове нововведення запрацювало вже з 12 серпня 2012 р. Тобто, починаючи з цієї дати податкові накладні, виписані на імпортний товар, мають містити номер та дату митної декларації. Скажете: податкова накладна не містить спеціальної колонки для цього! Дійсно, це так. Але не потрібно чекати нової форми накладної, зазначайте цю інформацію в гр. 3 "Номенклатура товарів/послуг продавця" аж до того часу, доки відповідні зміни не будуть внесені в форму податкової накладної.

  Хотілося з цього питання почути думку контролерів, але їх "сервіс" ще ніяк не впорається з цим завданням. А час-то йде... Наразі тільки чуємо, що на це питання у Єдиній базі податкових знань відповідь відсутня. Як тут не згадати минулорічну феєричну появу ще одного реквізиту податкової накладної - коду УКТ ЗЕД. Тільки ось у цьому році завдання ускладнилось, це ніби своєрідне підвищення кваліфікації для бухгалтерів. Прикро, але нам так і не зрозуміла нагальна потреба саме цих норм в поєднанні з практичною стороною можливості їх виконання.

  Інші зміни, внесені Законом з безневинною назвою "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо Державної податкової служби та у зв’язку з проведенням адміністративної реформи в Україні", які також мало стосуються що питань ДПС, що питань адмінреформи (наприклад, введення 5 та 6 груп спрощенців), ми прокоментуємо найближчим часом.

  

   -------------------------

  

   Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо Державної податкової служби та у зв’язку з проведенням адміністративної реформи в Україні" (N 5083-VI від 05.07.2012 р.)

  

   Офіційне опублікування: "Голос України" N 147 від 11.08.2012 р.

  

   Дана набрання чинності: 12.08.2013 р. (крім деяких його норм).

  

  

Оставьте комментарий!

Используйте нормальные имена. Ваш комментарий будет опубликован после проверки.

Если вы уже зарегистрированы как комментатор или хотите зарегистрироваться, укажите пароль и свой действующий email. При регистрации на указанный адрес придет письмо с кодом активации и ссылкой на ваш персональный аккаунт, где вы сможете изменить свои данные, включая адрес сайта, ник, описание, контакты и т.д., а также подписку на новые комментарии.

ВЕЛОПОЧТА: самая быстрая курьерская служба Одессы