Налоговая отказывается принимать отчетность в бумажном виде. Правомерны ли ее действия?

  Коли я здаю декларацію до податкової інспекції, у мене її відмовляються приймати, мотивуючи тим, що я обов'язково маю здавати її в електронному варіанті. Чи мають вимагати від мене, платника податку, таких дій? Якщо так, де це передбачено?

  Подача саме електронної декларації до податкової інспекції — це ваше право, а не обов'язок. Наказом Державної Податкової Адміністрації України № 242 від 3. 05. 2006 запроваджено можливість подачі декларації через електронні ресурси, а наказом № 90 від 11. 02. 2011 внесено зміни до 242 наказу та затверджено формат (стандарт) електронного документа звітності платників податків.

  Статтею 49. 3 Податкового Кодексу України передбачено, що податкова декларація подається за вибором платника податків в один із таких способів: а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою; б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; в) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

  Таким чином, вирішувати питання про те, як саме надавати звітність про податки до інспекції вирішувати саме Вам, платнику податків. Жодних санкцій за відмову у наданні електронної декларації чинним законодавством не передбачено.

Оставьте комментарий!

Используйте нормальные имена. Ваш комментарий будет опубликован после проверки.

Если вы уже зарегистрированы как комментатор или хотите зарегистрироваться, укажите пароль и свой действующий email. При регистрации на указанный адрес придет письмо с кодом активации и ссылкой на ваш персональный аккаунт, где вы сможете изменить свои данные, включая адрес сайта, ник, описание, контакты и т.д., а также подписку на новые комментарии.

ВЕЛОПОЧТА: самая быстрая курьерская служба Одессы