Особливості укладання електронного договору: що треба знати сторонам?

Мінекономрозвитку у листі від 15.07.2016 р. №3631-04/21819-07 зазначає, що ст. 11 Закону "Про електронну комерцію" визначено порядок укладення електронного договору.

Укладання електронного договору

Пропозиція укласти електронний договір (оферта) має містити істотні умови, передбачені законодавством для відповідного договору, і виражати намір особи, яка її зробила, вважати себе зобов'язаною у разі її прийняття.

Електронний договір, крім визначених ЦКУ істотних умов для відповідного виду договору, може містити інформацію, визначену цією статтею.

Якщо сторони домовилися укласти договір за допомогою інформаційно-телекомунікаційних систем, він вважається укладеним у письмовій формі.

При цьому покупець (замовник, споживач) товарів, робіт, послуг у сфері електронної комерції за обсягом своїх прав та обов'язків прирівнюється до споживача у разі укладення договору поза торговельними або офісними приміщеннями та у разі укладення договору на відстані відповідно до Закону "Про захист прав споживачів" (ст. 8 Закону).

Згідно з Законом "Про захист прав споживачів" договір, укладений на відстані, - договір, укладений продавцем із споживачем за допомогою засобів дистанційного зв'язку, зокрема Інтернету.

Процедура перед укладанням договору на відстані

Перед укладенням договору на відстані продавець повинен надати споживачеві інформацію про найменування продавця, його місцезнаходження та порядок прийняття претензії; основні характеристики товару; ціну, включаючи плату за доставку, та умови оплати; гарантійні зобов'язання та інші послуги, пов'язані з утриманням чи ремонтом товару; інші умови поставки або виконання договору; мінімальну тривалість договору, якщо він передбачає періодичні поставки товару; вартість телекомунікаційних послуг, якщо вона відрізняється від граничного тарифу; період прийняття пропозицій; порядок розірвання договору.

Факт надання інформації повинен бути підтверджений письмово або за допомогою електронного повідомлення. Інформація, підтверджена таким чином, не може бути змінена продавцем в односторонньому порядку.

источник: https://news.dtkt.ua

ВЕЛОПОЧТА: самая быстрая курьерская служба Одессы