Отображение возвратной финпомощи в налоговом учете

  Спеціалісти Міндоходів звертають увагу: якщо платник податку на прибуток отримав протягом базового звітного періоду поворотну фінансову допомогу від осіб:

  - які не є платниками цього податку (у тому числі нерезидентів),

  - які згідно із ПКУ мають пільги з цього податку,

  то такий платник повинен включити до складу доходу суму поворотної допомоги (її частину), що залишилась неповернутою на кінець такого звітного періоду з відповідним відображенням її у складі Декларації (в тому числі у складі річної декларації, яка подається раз на рік).

  У разі повернення в наступних звітних податкових періодах такої суми поворотної фінансової допомоги (її частини) особі, яка її надала, даний платник збільшує суму витрат на суму поворотної фіндопомоги (її частини) з відповідним відображенням у декларації (в тому числі у складі річної декларації, яка подається раз на рік).

  Якщо ж платник податку, який у базовому податковому (звітному) періоді (календарний квартал, півріччя, три квартали, рік) отримав поворотну фіндопомогу від платника податку на прибуток на загальній системі оподаткування, то він має включити до складу доходу суму умовно нарахованих відсотків, розрахованих на суму поворотної фінансової допомоги, що залишилась неповернутою на кінець такого базового звітного періоду, у розмірі облікової ставки НБУ за кожен день фактичного використання такої допомоги. У випадку коли декларація подається раз на рік, у ній відображається загальна сума відсотків, умовно нарахованих на суму поворотної фінансової допомоги протягом року.

Оставьте комментарий!

Используйте нормальные имена. Ваш комментарий будет опубликован после проверки.

Если вы уже зарегистрированы как комментатор или хотите зарегистрироваться, укажите пароль и свой действующий email. При регистрации на указанный адрес придет письмо с кодом активации и ссылкой на ваш персональный аккаунт, где вы сможете изменить свои данные, включая адрес сайта, ник, описание, контакты и т.д., а также подписку на новые комментарии.

ВЕЛОПОЧТА: самая быстрая курьерская служба Одессы