Подписан закон о включении в страховой стаж отпуска по уходу за ребенком

  Президент України Віктор Янукович підписав закон № 691-VII "ПРО внесення зміни до статті 7 закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" щодо зарахування в страховий стаж періоду відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку" Про це повідомляє офіційний сайт Верховної Ради України.

  Цей закон набирає чинності на наступний день після його опублікування.

  Нагадаємо, народні депутати прийняли цей закон 19 листопада 2013 р. За відповідне рішення проголосували 333 народних депутати.

  Як заявила міністр соціальної політики України Наталія Королевська, даний закон дозволить зараховувати до страхового стажу для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку, який на сьогодні до стажу не зараховується.

  "Сьогодні жінка, яка йде у відпустку по догляду за дитиною з майже 5-річним страховим стажем, через 3 роки може розраховувати на виплату у розмірі лише 60% середньої зарплати при виході на лікарняний. Новий закон передбачатиме включення періоду догляду за дитиною до страхового стажу, а значить, до п'яти років додадуться ще три. Це дозволить жінці автоматично отримувати виплату по лікарняному у розмірі 100% від середньої зарплати", - пояснила Королевська.

  Вона зазначила, зміни відчують на собі близько 240 тис. працюючих жінок на рік, які після закінчення відпустки по вагітності та пологах оформляють відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку.

  Нагадаємо, 1 липня набрали чинності зміни до пенсійного законодавства, за якими відпустка по вагітності та пологах (майже 4 місяці) зараховується до страхового стажу жінок.

  Допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується залежно від страхового стажу в таких розмірах:

  100% середньої заробітної плати (доходу) особам, які мають страховий стаж понад 8 років;

  80% - від 5 до 8 років;

  60% - до 5 років.

Оставьте комментарий!

Используйте нормальные имена. Ваш комментарий будет опубликован после проверки.

Если вы уже зарегистрированы как комментатор или хотите зарегистрироваться, укажите пароль и свой действующий email. При регистрации на указанный адрес придет письмо с кодом активации и ссылкой на ваш персональный аккаунт, где вы сможете изменить свои данные, включая адрес сайта, ник, описание, контакты и т.д., а также подписку на новые комментарии.

ВЕЛОПОЧТА: самая быстрая курьерская служба Одессы