Применение НСЛ к зарплате физлица-предпринимателя

  Правомерно ли применение налоговой социальной льготы по налогу на доходы к заработной плате работника предприятия, если такой работник зарегистрирован в качестве физлица-предпринимателя, но доходы от предпринимательской деятельности не получает (деятельность не проводится)?

  Відповідно до пп. 169.2.3 статті 169 ПКУ від 02.12.2010 р. №2755 (зі змінами та доповненнями) податкова соціальна пільга не може бути застосована до доходу самозайнятої особи від провадження підприємницької діяльності, а також іншої незалежної професійної діяльності.

  Таким чином, Податковим кодексом передбачено обмеження на застосування податкової соціальної пільги лише у частині доходу самозайнятої особи від провадження підприємницької діяльності, а також іншої незалежної професійної діяльності.

  Отже, фізичні особи — підприємці, які працюють за трудовим договором та отримують доходи у вигляді заробітної плати, з 01.01.2011 р. набули права на застосування податкової соціальної пільги.

  Крім того, податкова соціальна пільга може застосовуватися до заробітної плати незалежно від того, чи отримує така особа дохід від заняття підприємницькою (або іншою незалежною професійною) діяльністю.

Оставьте комментарий!

Используйте нормальные имена. Ваш комментарий будет опубликован после проверки.

Если вы уже зарегистрированы как комментатор или хотите зарегистрироваться, укажите пароль и свой действующий email. При регистрации на указанный адрес придет письмо с кодом активации и ссылкой на ваш персональный аккаунт, где вы сможете изменить свои данные, включая адрес сайта, ник, описание, контакты и т.д., а также подписку на новые комментарии.

ВЕЛОПОЧТА: самая быстрая курьерская служба Одессы