Реєстрація податкових накладних та розрахунків коригування у березні - за новою формою!

Розглянемо, за якою формою потрібно складати та реєструвати податкові накладні та розрахунки коригування, датовані лютим та березнем 2017 року
 Нагадаємо, що вчора, 1 березня, набрали чинності нові форми податкової накладної (ПН) та розрахунку коригування (РК)  та зміни до порядку їх складання, затверджені Наказом Мінфіну від 23.02.2017 р. №276. Про це ми повідомляли тут>>
 Незважаючи на зміни, які внесені до Порядку №1307, одна норма залишилася в попередній редакції. 
Зверніть увагу! 
 Як і раніше, за п. 3 Порядку №1307  усі податкові накладні підлягають реєстрації в ЄРПН за формою, чинною на день такої реєстрації!
Щодо РК, то оскільки він є додатком до ПН, ця норма поширюється і на цей документ!
 А це означає, що ПН та РК за березень 2017 року та за попередні періоди, починаючи з 1 березня 2017 р., мають реєструватися вже за новими формами.
 Звісно, що ця вимога Порядку №1307 не може бути застосована на практиці саме зараз, оскільки програмні забезпечення для складання та реєстрації ПН та РК ще не доопрацьовані. Але це не привід цю норму порушувати і реєструвати ПН та РК за старими формами. 
 На наш погляд, слід зачекати на оновлення програмного забезпечення. 
Сподіваємося, що до 15.03.2017 р. (граничного строку реєстрації ПН та РК, датованими другою половиною лютого 2017 р.) воно вже з’явиться і платники ПДВ зможуть ці вимоги виконати. 
 Зверніть увагу! ДФС уже оприлюднила електронний формат нової податкової накладної з додатками за ідентифікатором форми J1201009 (J1201109, J1201209).
Податковий кредит за ПН, складеними за "старою формою".
 Ще у 2016 році податківці вказували, що реєстрація в ЄРПН податкової накладної за формою, яка на дату такої реєстрації втратила чинність (якщо у реєстрації такої ПН не відмовлено), не може бути єдиною підставою для невизнання податкового кредиту за такою податковою накладною. Читайте про це тут>>
 Але чи не змінять свою точку зору податківці зараз, з огляду на останні зміни, ніхто сказати наперед не зможе (відповідної прямої норми в ПКУ немає). А враховуючи те, що роз’яснення податківців (окрім наданих у вигляді узагальнюючих податкових консультації, затверджених наказом) сили нормативного документу не мають, розраховувати на них як на захист податкового кредиту, не варто. Найменш ризикований варіант – це скласти та зареєструвати ПН та РК відповідно до вимог Порядку № 1307.  
ВЕЛОПОЧТА: самая быстрая курьерская служба Одессы