Стаж для пенсії: що потрібно знати українцям

На Україну чекає пенсійна реформа, внаслідок якої, в дію буде введено низку нових правил обчислення та призначення пенсії. Зокрема буде змінено формулу розрахунку пенсій, та підвищено стаж, що є необхідним, щоб отримувати пенсію.
Про це повідомляє “Народна Правда” із посиланням на Сьогодні.
Наразі для розрахунку пенсій діє формула, за якою кожен рік стажу помножується на коефіцієнт 1,35. За планами Уряду, після реформи цей коефіцент становитиме 1.
На думку експертів в області пенсійного забезпечення, це призведе до того, що майбутні пенсіонери будуть отримувати меншу на 25 відсотків пенсію.
Також буде змінено низку вимог, для отримувачів мінімальної пенсії. Вже наступного року мінімальний стаж для тих, хто претендує на те, щоб отримувати мінімальну пенсію буде складати 25 років. Кожен наступний рік стаж збільшуватиметься ще на 12 місяців.
Нагадаємо, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що проект пенсійної реформи передбачає підвищення з 1 жовтня розміру мінімальної пенсії. Як наслідок, будуть перераховані прив’язані до неї надбавки. Відтак пенсії зростуть для 9 мільйонів пенсіонерів.
Нагадаємо також, 1 жовтня повинні зрости пенсії для мільйонів українців. Міністр соціальної політики України Андрій Рева розповів подробиці того, як уряд планує виконувати цю свою обіцянку. Підвищення розміру пенсій розраховуватиметься індивідуально для кожного пенсіонера.
Крім того, проект Закону про пенсійну реформу, що був підтриманий парламентом у першому читанні, чекає завершального етапу у вересні, аби після депутатських канікул, вже з 1 жовтня, запустити процес осучаснення пенсій. За словами ж Міністра соціальної політики Андрія Реви, цей процес має завершитись вже до 2021 року.
ВЕЛОПОЧТА: самая быстрая курьерская служба Одессы