За невыплату зарплат предпринимателей сделают невыездными

  Щоб посилити відповідальність за невиплату заробітної плати, народний депутат Валентин Королюк розробив та зареєстрував законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про оплату праці» щодо посилення державного контролю за додержанням законодавства про оплату праці». Згідно з положеннями цього проекту закону, який у секретаріаті парламенту зареєстрований під №4311, «керівники юридичних осіб та фізичні особи-підприємці, які не виконують свої зобов’язання щодо виплати заробітної плати у встановлених законодавством строках, періодичністю або розмірах, підлягають тимчасовому обмеженню у праві виїзду за межі України».

  У той час, коли на підприємствах рядовим працівникам не виплачується заробітна плата, їхні керівники мають можливість, наприклад, їздити відпочивати за кордон, не маючи жодних перешкод. На думку Королюка, заборона виїзду за межі України буде вагомим стимулом для того, щоб працівники отримали зароблене.

  Важливо, що законопроект передбачає за невиплату зарплат притягувати до відповідальності не лише керівників фірм, які порушують вимогу закону про вчасну виплату зарплати, а й усіх причетних. З цією метою у законодавство планується ввести нове поняття — «керівник юридичної особи», під яким маються на увазі «керівники підприємства, закладу, члени виконавчого органу і ради (спостережної ради) юридичної особи».

  Крім того, проект закону №4311 забороняє розрахунок за працю продукцією, тоді як законодавство, яке нині діє, допускає таку можливість на рівні 30 відсотків заробітної плати. Хоча не секрет, що деякі керівники підприємств відверто зловживали такою нормою.

Оставьте комментарий!

Используйте нормальные имена. Ваш комментарий будет опубликован после проверки.

Если вы уже зарегистрированы как комментатор или хотите зарегистрироваться, укажите пароль и свой действующий email. При регистрации на указанный адрес придет письмо с кодом активации и ссылкой на ваш персональный аккаунт, где вы сможете изменить свои данные, включая адрес сайта, ник, описание, контакты и т.д., а также подписку на новые комментарии.

ВЕЛОПОЧТА: самая быстрая курьерская служба Одессы